Americká internetová společnost Yahoo! se ve čtvrtém čtvrtletí vrátila k zisku. Hospodaření podpořilo hlavně snižování nákladů, čisté příjmy opět klesly. Firma rovněž oznámila, že dokončení plánovaného převzetí hlavních internetových aktivit firmou Verizon Communication v hodnotě 4,8 miliardy dolarů (120,7 miliardy korun) se odkládá o tři měsíce na druhé čtvrtletí, což vyvolalo mezi některými investory obavy, že dohoda může ještě zkrachovat, napsaly agentury AP a Reuters.

Zisk společnosti za tři měsíce do konce prosince činil 162 milionů dolarů ve srovnání se ztrátou 4,43 miliardy dolarů ve stejném období loni. Bez zahrnutí mimořádných položek zisk činil 25 centů na akcii a překonal odhady analytiků, kteří čekali zisk 22 centů na akcii. Příjmy činily 1,47 miliardy dolarů. Po odečtení poplatků zaplacených partnerským internetovým stránkám se příjmy snížily na 960 milionů dolarů z jedné miliardy ve stejném období předchozího roku.

Investoři již delší dobu spekulují o osudu prodeje základních internetových aktivit Yahoo!, protože se objevily zprávy o rozsáhlých únicích údajů o klientech Yahoo!. Podmínky dohody o prodeji by se tak mohly změnit, vyloučeno přitom není ani úplné zrušení transakce. Společnost loni v září oznámila, že jí byly při útoku hackerů v roce 2014 ukradeny informace o nejméně 500 milionech uživatelských účtů, včetně jmen uživatelů nebo e-mailových adres. V prosinci pak firma uvedla, že v roce 2013 hackeři ukradli údaje z účtů více než miliardy klientů.

Za celý loňský rok příjmy Yahoo! po odečtení poplatků pro partnery klesly o 14 procent na 3,52 miliardy dolarů. To byl nejnižší údaj od roku 2004. V této době byla firma Yahoo! o něco větší než Google. Příjmy Googlu jsou v současnosti dvacetkrát vyšší než příjmy Yahoo!.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru