Čistý zisk americké banky Citigroup ve čtvrtém čtvrtletí meziročně vzrostl o sedm procent na 3,57 miliardy dolarů (90 miliard korun). Přispěly k tomu vyšší příjmy z obchodování s dluhopisy a akciemi, oznámila ve středu firma, která je podle objemu aktiv čtvrtou největší bankou ve Spojených státech.

Příjmy z obchodování s dluhopisy stouply o 36 procent, příjmy z obchodování s akciemi o 15 procent. Aktivita na dluhopisových a akciových trzích se výrazně zvýšila, když v prezidentských volbách ve Spojených státech loni v listopadu překvapivě zvítězil republikánský kandidát Donald Trump.

Z povolebního růstu aktivity na finančních trzích těžily i další přední americké banky. Výrazné zvýšení zisků za čtvrté čtvrtletí již vykázaly například Goldman Sachs, Morgan Stanley, Bank of America či JPMorgan Chase.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru