Průkopník nových cest v herním byznysu Nintendo opět přichází s netradičním řešením. Nová konzole Switch, jediná, jakou japonský výrobce v posledních čtyřech letech představil, bourá zavedené pořádky tím, že je přenosná. Na středně velkém displeji je možné hrát kdekoli, jakmile je ale po ruce televize, mění se Switch v klasický herní stroj. Když je k dispozici elektřina, zvýší se také výkon konzole. Při napájení z baterie jede na půl plynu, aby byla její výdrž alespoň trochu přijatelná. S tím se hráči vyrovnají, horší bude, jestli skousnou zdražení konzole, v Japonsku oproti současné Wii U rovnou o 20 procent. Odvážná sázka v době, kdy lidé čím dál častěji hledají rozptýlení na displejích mobilů a tabletů.

Více na tech.ihned.cz

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru