Maďarské armádní letectvo nakoupí nové výcvikové, průzkumné a kurýrní letouny u moravského leteckého výrobce ZLIN AIRCRAFT. Napsala to v pátek agentura MTI s odvoláním na sdělení maďarského ministerstva obrany.

Nové stroje mají nahradit zastaralé vojenské letouny Jakovlev Jak-52 sovětské výroby. Ministerstvo upřesnilo, že by od moravské firmy chtělo dostat do konce března dva cvičné letouny Zlín Z-242 L a dva průzkumné a kurýrní letouny Zlín Z-143 LSi.

Deník Magyar Idök napsal, že ministerstvo obrany vypsalo tender na nákup letounů tohoto typu loni a že nové stroje budou stát 363 milionů forintů (32 milionů korun), uvedla MTI.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru