Skupina Les Mousquetaires, která sdružuje více než 3,5 tisíce obchodů se 130 tisíci zaměstnanci, se zavázala do roku 2025 přestat vykupovat vejce z klecových chovů. Třetí největší hráč na retailovém trhu ročně prodá zhruba 750 milionů vajec, což je 15 procent z celkového objemu trhu s vejci. Jeho celkový obrat za rok 2015 je 39,7 miliardy eur.

Skupina francouzských obchodníků tak následovala rozhodnutí řetězce Carrefour, který se jako první k zákazu do roku 2025 odhodlal. Řetězec prodává více než miliardu vajec za rok v 5600 prodejnách. Německé, belgické a nizozemské supermarkety již vejce z klecových chovů nenabízejí. V posledních letech od vajec z klecových chovů, která jsou označena číslicí 3, ustupují také mezinárodní restaurace a hotely.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.