Náklady státu na exportní instituce rostou do miliard korun. Situaci se pokoušel vyřešit bývalý ředitel České spořitelny a také exguvernér České národní banky Pavel Kysilka, který ale nedávno odešel z dozorčích rad státních institucí, jelikož nenašel podporu pro své návrhy.

Ministři se nyní na řešení neshodnou a není vyloučené, že rozhodnutí odsunou až na období po volbách, říká v rozhovoru pro HN Kysilka, který působil v dozorčích radách České exportní banky (ČEB) a Českomoravské záruční a rozvojové banky (ČMZRB).

HN: Nedávno jste skončil v dozorčí radě ČMZRB a ČEB. Co se stalo?

Od začátku jsem říkal, že přicházím s misí, která má dvě fáze. Zaprvé připravit transformační projekt pro instituce státní podpory exportu. Druhá fáze měla být její realizace. První fázi jsem myslím splnil s velkou pomocí Miroslava Zámečníka, byla to primárně jeho práce. Dosud však nepadlo rozhodnutí na úrovni státu a ministerstev, kudy se vydají. Další setrvávání jsem pro sebe viděl jako ztrátu času. To bych tam jen vysedával a pobíral odměnu, to není můj styl a nikdy nebyl. Jsem také přesvědčený, že tyto instituce nemohou již fungovat v současném módu a uspořádání.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru