Když bylo Řecko předloni na pokraji bankrotu a odchodu z eurozóny, na hlas několika mužů čekali novináři v Bruselu obzvlášť nedočkavě. Jednou z mediálních hvězd řady krizových schůzek ministrů financí států platících eurem byl slovenský ministr Peter Kažimír. Zatímco drtivá většina jeho kolegů před začátkem jednání jen opakovala několik povinných frází, Kažimír si obvykle nebral servítky. "Očekávám krvavý večer. Problémem je absolutní nedostatek vzájemné důvěry," řekl například při příchodu na celonoční jednání mezi Řeky a zástupci ostatních států eurozóny.

Peter Kažimír by se teď mohl posunout dokonce na pozici šéfa euroskupiny, jak se nazývají zasedání ministrů financí zemí s eurem. Slovenský zástupce by tak obsadil jednu z nejvlivnějších funkcí v unii.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.