Znojemský výrobce netkaných textilií Pegas Nonwovens oznámil záměr odejít z varšavské burzy a odkoupit zpět své akcie. Cenné papíry firmy, která zaměstnanává 570 lidí, se obchodují i v na pražské burze. Té se ovšem stažení akcií netýká. 

Vedení firmy uvedlo, že důvodem stažení je příliš malý objem obchodování akcií na polské burze. Obchodovat by se s akciemi mělo do poloviny března. Cena jedné akcie při zpětném odkupu firmou činí 127 polských zlotých. To je přibližně 786 korun. Ve čtvrtek večer před oznámením záměru firmy činila hodnota akcie 121,9 zlotého. Oproti předchozímu dni šlo o propad ve výši 1,3 procenta.

Pegas Nonwovens na varšavskou i pražskou burzu vstoupil přibližně před deseti lety. Cena jedné akcie na pražské burze činila ve čtvrtek večer 765 korun, což byl oproti předchozímu dni pokles o jedno procento. Co se týče objemu obchodování, jsou akcie textilky mezi pěti nejméně obchodovanými. Za loňská tři čtvrtletí klesly firmě tržby meziročně o sedm procent na 4,3 miliardy korun. Čistý zisk se snížil přibližně o pětinu.

Společnost je součástí mezinárodního holdingu se sídlem v Lucembursku, v ČR má kromě Znojma závod ještě v Bučovicích. Vyrábí netkané textilie na bázi polypropylenu a polyetylenu, které se využívají nejen pro hygienu, ale i ve stavebnictví, zemědělství či zdravotnictví.

Související

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru