Největší německá bankovní společnost Deutsche Bank zaplatí ve Spojených státech 95 milionů dolarů (2,4 miliardy korun), aby urovnala obvinění z daňového podvodu. Oznámil to newyorský prokurátor Preet Bharara. Deutsche Bank se podle amerických úřadů v roce 2000 pomocí sítě firem snažila ukrývat peníze před správcem daně.

Deutsche Bank se podle Bharary v rámci dohody o urovnání ke snaze vyhnout se placení daní přiznala. "Jsme rádi, že jsme to obvinění vyřešili a že je tato více než 16 let stará záležitost za námi," uvedla mluvčí banky Amanda Williamsová.

Dohoda o urovnání je dalším krokem při řešení právních problémů Deutsche Bank, které v posledních měsících mezi investory vyvolaly obavy ohledně budoucnosti podniku.

V prosinci se Deutsche Bank dohodla s americkým ministerstvem spravedlnosti, že zaplatí 7,2 miliardy dolarů (184,3 miliardy korun) za urovnání sporu kolem hypotečních cenných papírů. Ministerstvo po firmě původně požadovalo 14 miliard dolarů, tedy téměř dvojnásobek dohodnuté částky.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru