Palubní personál britské letecké společnosti British Airways bude od 10. ledna dva dny stávkovat. V úterý to oznámil odborový svaz Unite, který před dvěma týdny zrušil stávku plánovanou na vánoční svátky. Část těchto zaměstnanců před Vánocemi odmítla vylepšenou mzdovou nabídku vedení firmy, díky níž tehdy odbory vánoční stávku odvolaly.

Nespokojeni s novou nabídkou zůstávají zaměstnanci, kteří u firmy pracují kratší dobu a podepsali smlouvy s horšími pracovními podmínkami, než mají dlouhodobější zaměstnanci. "Odborový svaz Unite nadále doufá, že lze dosáhnout sjednání dohody, která vyhoví aspiracím našich činitelů," uvedly odbory podle agentury Reuters.

Před Vánocemi hrozilo stávkou až 4500 zaměstnanců. Těm vadilo, že dostávali méně peněz kvůli tomu, že podepsali jiné smlouvy než ostatní zaměstnanci.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru