Podíl českých investorů na tuzemském trhu s nemovitostmi roste. Podle realitněporadenské společnosti Cushman & Wakefield se vloni v Česku uskutečnilo celkem 59 transakcí, což je dosavadní historické maximum. Jde ovšem o velké investiční celky za řádově miliardy korun. Jejich objem přitom dosáhl 2,44 miliardy eur, což je v přepočtu téměř 66 miliard korun. Po roce 2011 se tak jedná o druhý největší objem za posledních devět let. V případě, že by se do transakcí započítaly i logistické areály, celkový objem by se vyšplhal na 3 miliardy eur.

Na investičním trhu se stále více prosazují Češi. Na ně tak z celkového objemu proinvestovaných prostředků připadá zhruba miliarda eur, tedy v přepočtu asi 27 miliard korun. Jejich podíl na celkovém objemu tak roste již třetí rok po sobě, vloni vzrostl na 44 procent. V roce 2015 se jednalo o 27 procent. 

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Česko vloni zaznamenalo rekordní rok na investičním trhu nemovitostí. Uskutečnilo se celkem 59 transakcí, což je dosavadní maximum.
  • Investoři v minulém roce nakoupili nemovitosti celkem za 2,44 miliardy eur.
  • Výrazně vzrostl podíl českých kupců. Podle odborníků by se v budoucnu měl ještě zvýšit.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru