Česká pošta loni převedla na smluvní partnery 149 poboček. Počet Pošt Partner se tak zvýšil na 239 z 3200 provozovaných poboček. Pošta to uvedla v tiskové zprávě.

Nejvíce poboček provozovaných partnery loni přibylo v Jihomoravském a Středočeském kraji. V každém pošta převedla 18 poboček. Celkově je nejvíce Pošt Partner v Ústeckém kraji, kde jich je již 31.

Pošta si od projektu slibuje finanční úspory v řádu stovek milionů korun i možnost, jak zachovat stávající rozsah poštovní sítě. Podnik má mít v budoucnu zhruba 700 vlastních provozoven a 2500 Pošt Partner. Pošta Partner je plnohodnotnou alternativou pošty. Rozdíl spočívá v tom, že je provozována třetí osobou, nikoliv Českou poštou. Z hlediska poskytovaných základních poštovních služeb není mezi pobočkou a Partnerem žádný rozdíl.

Pošta Partner poskytuje všechny základní služby, tedy příjem a výdej listovních a balíkových zásilek, příjem a výplatu poštovních poukázek, vybrané bankovní služby, výplatu důchodů, SIPO, prodej poštovních cenin a zboží, prodej kolkových známek a vybrané služby, jako jsou například on-line dobíjení předplacených SIM karet, prodej losů okamžitých loterií, prodej dálničních kuponů a volný prodej tisku.

Pošta zaměstnává přes 30 000 lidí, více než 90 procent z nich působí v provozu a obchodu. Pošta v roce 2014 zvýšila konsolidovaný zisk před zdaněním o čtvrtinu na 302 milionů korun. Výnosy vzrostly téměř o šest procent na 20,26 miliardy.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru