Listopadová změna zákona o dani z nabytí nemovitosti, podle které musí kupec platit čtyři procenta z kupní ceny pořizovaného bytu či domu, donutila některé banky změnit pravidla poskytování hypoték.

"Od poloviny listopadu letošního roku jsme umožnili žadatelům financovat z hypotečního úvěru právě daň z nabytí nemovitosti," vysvětluje manažer vývoje bankovních produktů společnosti Wüstenrot Jiří Klos.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Banky se přizpůsobily novému zákonu o dani z nabytí nemovitosti. Klientům půjčují v rámci hypotéky právě i na čtyřprocentní daň.
  • Lidí, kteří si chtějí půjčit v rámci hypotečního úvěru i na zaplacení daně, přibývá.
  • Nemovitosti se stanou v dubnu pro kupce výrazně hůře dostupnými kvůli chystaným omezením České národní banky.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.