Evropská centrální banka (ECB) oznámila, že italská banka Monte dei Paschi potřebuje doplnit kapitál celkem za 8,8 miliardy eur. Dosavadní odhady přitom počítaly s pěti miliardami eur. Finanční situace Monte dei Paschi se podle ECB "rychle zhoršuje". ECB je regulátorem hlavních bank v eurozóně, tedy i Monte dei Paschi. Ta je nejstarší fungující bankou na světě.

Italská vláda se rozhodla Monte dei Paschi zachránit na krizovém nočním zasedání těsně před Vánoci. "Je to důležitý den pro to, aby mohli být klidní střadatelé a aby měla Monte dei Paschi budoucnost," řekl tehdy ministr financí Pier Carlo Padoan.

V článku se dále dozvíte

  • Banka Monte dei Paschi di Siena potřebuje kapitál v hodnotě 8,8 miliardy eur, oznámila Evropská centrální banka.
  • Ta dosud udávala, že Monte dei Paschi potřebuje 5 miliard eur.
  • Itálie se Monte dei Paschi rozhodla zachránit. Pomoc ji tak bude stát více, než čekala.
  • Analytici vidí vyřešení problémů italských bank jako jeden z klíčových předpokladů pro budoucí růst italské ekonomiky.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru