Evropská centrální banka (ECB) oznámila, že italská banka Monte dei Paschi potřebuje doplnit kapitál celkem za 8,8 miliardy eur. Dosavadní odhady přitom počítaly s pěti miliardami eur. Finanční situace Monte dei Paschi se podle ECB "rychle zhoršuje". ECB je regulátorem hlavních bank v eurozóně, tedy i Monte dei Paschi. Ta je nejstarší fungující bankou na světě.

Italská vláda se rozhodla Monte dei Paschi zachránit na krizovém nočním zasedání těsně před Vánoci. "Je to důležitý den pro to, aby mohli být klidní střadatelé a aby měla Monte dei Paschi budoucnost," řekl tehdy ministr financí Pier Carlo Padoan.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.