Zatímco policie stíhá regionální politiky, úředníky a podnikatele kvůli machinacím s evropskými dotacemi, krajská města si vylobbovala další desítky miliard.

Z unijních fondů mohou v příštích letech dostat 65 miliard korun, jistých mají 35 miliard.

O tom, kdo a na co peníze dostane, už nebudou rozhodovat úředníci z regionálních operačních programů, ale pověření lidé na magistrátech.

HNDomácí na Twitteru

Domácí rubriku Hospodářských novin  najdete také na Twitteru.

Evropské dotace pro vybraná města jsou náhradou právě za regionální operační programy, které skončily v minulém dotačním období.

Do regionů přes ně přiteklo více než 124 miliard korun. To byly ale peníze pro celou republiku, nově půjdou do sedmi vybraných území.

Zamíří do největších měst v zemi − Prahy, Brna, Ostravy a Plzně. A také do tří aglomerací: ústecko-chomutovské, hradecko-pardubické a olomoucké. S největším balíkem počítají Praha, Brno a Plzeň.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.