Každé důležité jednání je taková "županová party". Účastníci před vstupem odkládají v šatně veškerý oděv, a nikdo si tak nemůže přinést nahrávací zařízení. Aby se zabránilo odposlechu zvenčí, probíhá schůzka ve specializované místnosti, jejíž stěny nepropouštějí elektromagnetické vlny, popisuje praxi u svého klienta Jiří Schmidt, spolumajitel společnosti Probin, která se specializuje na ochranu proti odposlechům. "Dřív se chodilo do sauny − je tam horko a vlhko a nahrávací zařízení by tam brzy přestalo fungovat," vysvětluje Schmidt.

V Česku jsou podle Probinu asi dvě nebo tři desítky takto odstíněných místností, takzvaných Faradayových klecí, které si firmy nebo státní instituce nechávají instalovat jako zabezpečené prostory pro utajená projednávání klíčových rozhodnutí a citlivých strategií. Cena takové místnosti začíná na jednom milionu korun a firma Probin uvádí, že dosud jich postavila bezmála desítku.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.