Ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO) varoval před důsledky rozhodnutí Vrchního soudu v Praze o nezákonnosti odposlechů v případě exhejtmana Davida Ratha. Pelikán a několik státních zástupců se obávají, že by obžalovaní a jejich advokáti mohli začít zpochybňovat nasazení odposlechů i v jiných případech, což by ohrozilo nejen známé kauzy, ale například také případy násilných činů. Krátce řečeno − ty procesy, kde jako klíčový důkaz figurují odposlechy a kde by se soudu mohlo zdát odůvodnění jejich nasazení chabé.

Vrchní soud smetl odposlechy v kauze Ratha, manželů Petra a Kateřiny Kottových a několika dalších zatím nepravomocně odsouzených. Prohlásil, že Okresní soud v Ústí nad Labem nedostatečně zdůvodnil jejich povolení. Rath byl Krajským soudem v Praze zatím nepravomocně potrestán osmi a půl lety vězení za přijímání úplatku.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.