Rekordní hodnota fúzí a akvizic za 4,3 bilionu dolarů, jež ve světě proběhly v roce 2015, letos zůstane nepřekonána. Četné ohlášené firemní sňatky se během prvního pololetí zrušily, neboť regulátoři je začali přísněji posuzovat se zřetelem na pravidla hospodářské soutěže i bezpečnostní rizika. Svoji roli sehrála i politická nejistota panující před britským referendem o členství v Evropské unii.

Číňanům to však vůbec nevadí. Naopak, letos předvedli na globálním trhu fúzí a akvizic "spanilou jízdu". Během ledna až září získali v zahraničních firmách podíly v celkové hodnotě 174 miliard dolarů, což bylo meziročně přibližně o dvě třetiny více. Ukazují to údaje londýnské společnosti Dealogic.

V článku se dále dozvíte

  • Číňané letos předvedli na globálním trhu fúzí a akvizic "spanilou jízdu".
  • Během ledna až září získali v zahraničních firmách podíly v celkové hodnotě 174 miliard dolarů, což bylo meziročně přibližně o dvě třetiny více.
  • Ukazují to údaje londýnské společnosti Dealogic.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru