Antonín Kokeš začal před čtvrt stoletím podnikat tak, že po Praze prodával pohlednice s Josefem Ladou. Dnes má vlastní síť hračkářství a pekařství. Jeho firma Albi letos meziročně vyrostla o 35 procent a utržila téměř 600 milionů korun. A dobře se dařilo i Antonínovu pekařství. 

"Chci posunout vnímání značky, protože mnoho lidí si Albi nespojí s tím, že jsme česká firma, kterou jsme budovali od nuly," říká Antonín Kokeš, generální ředitel a jediný vlastník společnosti Albi. Prodejce deskových her, přání, diářů nebo dárkových předmětů má po Česku a Slovensku 31 vlastních prodejen. Část z nich bude během příštího roku zvětšovat a zároveň se poohlíží po místech, kde by vznikly nové.

Všechna krajská města

"Kdysi jsme si stanovili cíl být v každém krajském městě, k čemuž jsme se přiblížili, a teď potřebujeme posílit Prahu a Brno," přibližuje Kokeš. Konkrétně mu jde o pražské obchodní centrum Nový Smíchov a o brněnskou Galerii Vaňkovka. Příští rok tak vzniknou dvě až čtyři nové prodejny.

V článku se dále dozvíte

  • Výrobce a prodejce hraček společnost Albi zvětšuje prodejny a hledá místa, kde by otevřel nové.
  • Společnost má před sebou největší investici ve své historii - staví sklad za 70 milionů korun.
  • Majitel a ředitel Albi zároveň rozšiřuje síť pekařství Antonínova pekárna.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru