Vydavatelství Albatros Media kupuje společnost Nakladatelství Kniha Zlín, vlastníka práv na detektivní bestsellery, které píše norský spisovatel Jo Nesbø. Největší tuzemský vydavatel tak chce akvizicí posílit v oblasti beletrie pro dospělé.

Transakce, kterou obě společnosti podepsaly v pondělí, bude vypořádána v dubnu. Prodejní cena nebyla zveřejněna. Knihu Zlín založil v roce 2004 podnikatel Marek Turňa, který byl dosud jediným vlastníkem. Zlínské vydavatelství vydává asi 35 titulů ročně, především beletrie od autorů pro dospělé, jako jsou Simon Mawer, Kristina Ohlssonová, Michel Faber, Pierre Lemaitre, Jonas Karlsson a John Fowles.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Největší tuzemská vydavatelská skupina Albatros Media kupuje Nakladatelství Kniha Zlín, které má práva na česká vydání detektivek Joa Nesboho.
  • Cena transakce nebyla zveřejněna. Kniha Zlín měla loni obrat přes 50 milionů korun.
  • Albatros Media letos získal i tuzemský byznys dánské vydavatelské skupiny Egmont a s ním i práva na knižní tituly s tématy z dílny Walta Disneyho. Také letos ovládl největší portály pro elektronické knihy.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.