Podnikatelé by kvůli penězům pro svůj byznys už nemuseli chodit hlavně pro půjčky do bank. Jednodušší než dnes pro ně má být vydání akcií nebo dluhopisů na kapitálových trzích. Země Evropské unie v úterý pod vedením Slovenska potvrdí nedávno uzavřenou dohodu na jednodušších pravidlech pro tvorbu takzvaného prospektu, tedy dokumentu, který musí připravit každá společnost, jež hledá investory.

Firma v prospektu informuje potenciální investory o cenných papírech, které vydává, i o své vlastní situaci. V dokumentu, čítajícím obvykle stovky stran, musí podrobně uvést vlastnickou strukturu, popsat svou činnost nebo stav svých financí.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Členské země EU by dnes měly schválit sjednocení pravidel pro vydávání takzvaného prospektu.
  • To by mělo firmám, hlavně těm menším, výrazně usnadnit přístup k financování.
  • Prospekt musí firma vytvořit, když žádá od investorů peníze. Předkládá v něm podrobné informace o své činnosti nebo finanční situaci.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.