Německý automobilový koncern Volkswagen v listopadu meziročně zvýšil odbyt o téměř osm procent na 899 tisíc vozů. Firma v pátek uvedla, že od začátku roku dodala zákazníkům 9,38 milionu aut, což je meziroční nárůst o více než tři procenta.

Volkswagen se nyní snaží zotavit z negativních dopadů rozsáhlého skandálu kolem manipulace s testy emisí. "Navzdory všem potížím směřujeme k dobrému výsledku na konci roku," uvedl šéf prodeje Volkswagenu Fred Kappler.

Na evropském trhu odbyt koncernu Volkswagen v listopadu vzrostl o 6,3 procenta. V Číně se zvýšil o 13,6 procenta a ve Spojených státech dokonce o 16,5 procenta. Od začátku roku však automobilka v USA vykazuje pokles odbytu o 4,5 procenta.

Volkswagen loni v září přiznal, že po celém světě do zhruba 11 milionů naftových aut instaloval software, který umožňuje manipulovat s testy emisí. Aféra se týká i zhruba 1,2 milionu vozidel české automobilky Škoda Auto, která je součástí skupiny Volkswagen.

Škoda Auto již v úterý oznámila, že v listopadu zvýšila prodej meziročně o 9,6 procenta na 97 tisíc automobilů. K růstu přispěla silná poptávka v Číně a v Evropě.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru