Provozovatel prodejních automatů, společnost Dallmayr, vybavila své prodejní automaty v České republice technologií pro samoobslužné bezkontaktní platby.

Současný zákazník očekává pohodlí, bezpečí a jednoduchost, které mu bezhotovostní platby poskytují. Z toho důvodu se společnost Dallmayr rozhodla uzavřít partnerství s Ingenico Group s cílem zavést elektronické platby do prodejních automatů.

Současný projekt zahrnuje více než 50 prodejních automatů po celé Praze, nově vybavených bezkontaktní technologií. Dallmayr plánuje rozšířit řešení do dalších lokalit v České republice.

Řešení zahrnuje bezkontaktní terminály iUC180B, jeden z modelů terminálů Ingenico iSelf, určených speciálně pro samoobslužné kiosky a prodejní automaty. Akceptovány jsou bezkontaktní bankovní karty a jiné NFC platební prostředky. Služby zpracování platebních transakcí zajišťuje ČSOB.

„Bezkontaktní terminály přináší velmi pohodlnou alternativu k hotovosti. Zkušební provoz prokázal, že naši zákazníci možnost plateb bezkontaktními kartami vítají. Řešení bychom tak rádi rozšířili i do dalších automatů v České republice,“ komentuje Roman Pacolt, obchodní ředitel společnosti Dallmayr CZ.

„Bezkontaktní platby pro prodejní automaty jsou dalším logickým krokem na cestě k rozšíření bezhotovostních plateb do všech maloobchodních segmentů v České republice. S potěšením podporujeme tento projekt v roli partnera pro zpracování transakcí, který zajistí, že platby budou realizovány rychleji a jednodušeji,“ doplňuje Jan Kubíček, vedoucí pro obchodní rozvoj v ČSOB.

 

Související