Už příští rok se začne měnit podoba jednoho z lukrativních míst v centru Prahy, Senovážného náměstí. Spustit by se mohla přestavba bývalého sídla IPB na pětihvězdičkový hotel - prázdný objekt chce od současného ruského vlastníka, skupiny UralNěftěGazStro, převzít zahraniční investor a podle informací HN je transakce blízko ukončení. Měla by také začít přestavba neorenesanční budovy číslo 3 a jejího dvorního traktu na čtyřhvězdičkový hotel, který bude spadat pod španělský řetězec Catalania.

Jde o ilustraci trendu, který poslední dobou pražský hotelový trh v centru Prahy zaznamenává čím dál víc: Investoři hledají v centru Prahy kancelářské budovy, které by šlo předělat na hotely.

"Starší kancelářské budovy jsou aktuálně hotelovými investory velmi vyhledávané. Současné hotelové kapacity v centru se blíží limitu a nových vzniká málo," říká Jakub Stanislav z poradenské společnosti EY, který se specializuje na hotelové nemovitosti.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.