Podnikatelská asociace chce upravit zákon tak, aby ukotvil rodinné firmy a farmy. Ty by si díky tomu mohly sáhnout na finanční podpory z národních i evropských peněz. Přesná podoba zákona by se měla intenzivně projednávat během příštího roku. Tématu se věnovala pondělní konference Rodinné firmy na rozcestí.

Doposud bylo velmi těžké říct, co je to vlastně rodinná firma. Nikdo přesně nevěděl, kolik členů rodiny se musí zapojit do byznysu a jaké funkce mají vykonávat. "Rádi hovoříme o významu rodinných firem, ale doposud neexistoval žádný konkrétní nástroj jejich podpory," říká předseda představenstva Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR Karel Havlíček. 

V článku se dále dozvíte

  • Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR předloží poslancům legislativní změnu. Ta má zarámovat pojem rodinná firma.
  • Pokud změny nakonec schválí Poslanecká sněmovna, bude se jednat o revoluční změnu, která umožní čerpat rodinným podnikům specifickou podporu.
  • Návrh podporuje ministr financí Andrej Babiš, ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová i ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru