Pardubická společnost MeDiLa, jejíž laboratoře pomáhají lékařům s diagnostikou, se nedávno rozhodla, že si nechá u Úřadu průmyslového vlastnictví (ÚPV) registrovat trojici ochranných známek. Patentový úřad následně její žádost uvedl ve své veřejně dostupné databázi na internetu, poté firma obdržela faktury k zaplacení svých registrací.

"Jejich načasování, obsah i zpracování odpovídaly našemu registračnímu řízení. Proto jsme je považovali za součást procesu registrace," vysvětluje provozní ředitel MeDiLa Pavel Jezdinský, proč jeho firma uhradila požadovanou sumu ve výši 4488 eur (121 tisíc korun). Běžná taxa patentového úřadu by přitom byla až osmkrát nižší. Na konto státní instituce ovšem peníze nesměřovaly, a firma tak za desetitisíce korun nezískala prakticky nic.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.