Nejdéle sloužící šéf bezpečnostní služby v zemi Jiří Lang, který 13 let vedl Bezpečnostní informační službu (BIS), si svou kariéru ve službách státu prodlouží. Vláda včera rozhodla, že jej jmenuje do čela Národního bezpečnostního úřadu (NBÚ). Vystřídá v něm dosavadního ředitele Dušana Navrátila, který se stane vládním zmocněncem pro kybernetickou bezpečnost.

Rošáda se koná v době, kdy sílí obavy z útoků prostřednictvím počítačových sítí, a vláda se proto rozhodla vytvořit novou instituci − Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost. Ten je zatím pouze odborem NBÚ, ale spotřebovával čím dál víc jeho kapacity.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.