J&T Bance, která poskytuje služby privátního bankovnictví, klesl za tři čtvrtletí meziročně čistý zisk o 40 procent na 913 milionů korun. Bilanční suma se snížila o 14 procent na 139,3 miliardy korun. Banka o tom informovala v tiskové zprávě.

Meziroční pokles zisku způsobil především pokles čistých úrokových výnosů o devět procent a pokles výnosů z obchodování o 44 procent. Naopak vzrostly čisté výnosy z poplatků o 39 procent, zejména díky růstu klientských investic.

J&T Banka ukončila třetí čtvrtletí s 27procentním růstem klientských investic, které dosáhly 133 miliard korun. Banka uvedla na trh osm dluhopisových emisí v objemu 11,7 miliardy korun a do podílových fondů J&T pro privátní klienty získala 4,5 miliardy korun.

"Nárůst objemu klientských investic byl urychlen poklesem úrokových sazeb na vkladech. Ve značné míře tak šlo pozorovat přesun klientských prostředků z termínovaných vkladů (minus 17 miliard korun) do investic (28 miliard korun)," uvedl generální ředitel banky Štěpán Ašer. Přes nižší příliv peněz dosáhly vklady 106,1 miliardy korun.

V meziročním porovnání stoupl vlastní kapitál, za kterým stojí přibližně miliardové navýšení ze strany J&T Finance Group SE ke konci roku 2015, prodej certifikátů a částečně nevyplacený zisk z minulého roku. Vlastní kapitál na konci září činil 19,05 miliardy korun, meziročně byl o 3,7 miliardy korun vyšší. Kapitálová přiměřenost dosáhla 16,2 procenta.

J&T Banka patří do finanční skupiny J&T a poskytuje vedle služeb privátního bankovnictví specializované financování v oblasti realit a podnikových akvizic. Do bankovního holdingu J&T Finance Group patří vedle české J&T Banky její slovenská pobočka, ruská banka J&T Bank AO, J&T Bank and Trust se sídlem na Barbadosu, slovenská Poštová banka a banka Vaba v Chorvatsku.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru