Americký kavárenský řetězec Starbucks představil plán na příštích pět let, který předpokládá, že firma v celém světě otevře dalších 12 000 kaváren. Starbucks ve středu oznámil, že počítá s růstem tržeb až o deset procent ročně, zatímco zisk na akcii se má zvyšovat tempem 15 až 20 procent za rok.

Zhruba 5000 kaváren se otevře v Číně, kde by tempo růstu mělo překonat růst na americkém trhu, který je pro Starbucks pořád nejdůležitější. Firma dnes také uvedla, že plánuje otevřít již pátou pražírnu a luxusní kavárnu Starbucks Reserve Roastery v Evropě.

Generální ředitel Starbucksu Howard Schultz (63) minulý týden oznámil, že příští rok odstoupí. Ve funkci ho od 3. dubna nahradí Kevin Johnson (56), současný provozní ředitel.

Schultz působí ve firmě více než 30 let a přeměnil ji v globálně známou značku. Nadále v ní zůstane jako výkonný předseda správní rady a zaměří se právě na inovace v segmentu prémiových nápojů.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru