Dvacet milionů obyvatel, lidé milující značkové zboží a nevyužitý potenciál e-commerce. Tak vidí Rumunsko české firmy, především e-shopy.  Na tamním trhu tak funguje Bonami, Zoot i Sportisimo. Kromě internetových obchodů se Rumunsku začala věnovat i PPF.

Tamní ekonomika letos počítá s růstem HDP o 4,1 procenta a příští rok rovněž se čtyřmi procenty. Rostoucí poptávky obyvatel si je vědom i obchod s nábytkem a bytovými doplňky Bonami, který vstoupil na tamní trh letos v říjnu.

Loni e-shop Bonami utržil 260 milionů korun, letos plánuje zdvojnásobení svého obratu. Třetinu z toho představují tržby ze Slovenska, kde e-shop působí teprve rok, již dříve vstoupil také do Polska. "Od Rumunska máme hned v příštím roce našeho tamního působení podobná očekávání jako od Slovenska," říká ředitel firmy David Šiška.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.