Rakouská společnost Kapsch TrafficCom vyhrála tendr na novou generaci dálničního mýta pro kamiony v Rakousku. Kapsch TrafficCom s dceřinou společností Kapsch Telematic Services provozuje mýtné systémy také v České republice nebo v Polsku.

Rakouský projekt spočívá v instalaci a technickém provozování inovovaného mikrovlnného mýtného systému. Přechod na nový systém by měl být dokončen v roce 2018, změny se podle firmy nedotknou žádného z milionu uživatelů. Kapsch bude rakouské mýto provozovat deset let s opcí na prodloužení až o dalších pět roků.

V České republice měla firmě Kapsch smlouva na provoz systému mýtného vypršet na konci letošního roku. Ministerstvo dopravy však nestihlo najít pokračovatele provozu v řádném výběrovém řízení. Úřad proto smlouvu s Kapschem o tři roky prodloužil a během této doby chce najít nového provozovatele v otevřené soutěži.

 

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru