Ruská ropná společnost Lukoil vytvořila ve třetím čtvrtletí čistý zisk 54,8 miliardy rublů (21,4 miliardy korun), což je proti předchozímu kvartálu pokles o 12,5 procenta. Zisk tak zaostal za očekáváním analytiků, kteří jej v anketě agentury Reuters v průměru odhadovali na 55,4 miliardy rublů.

Celkové tržby druhého největšího těžaře ropy v Rusku se proti předchozímu čtvrtletí snížily o 2,2 procenta na 1,3 bilionu rublů (507,9 miliardy korun).

V loňském třetím čtvrtletí Lukoil účtoval podle amerických účetních standardů GAAP, zatímco nyní již používá mezinárodní účetní standardy IFRS.

Lukoil se podobně jako další ropné společnosti potýká s negativními dopady nízkých cen ropy. Největší ruský těžař ropy Rosněfť už dříve uvedl, že mu čistý zisk ve třetím čtvrtletí meziročně klesl o 77 procent na 26 miliard rublů.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru