Automobilka Jaguar Land Rover by chtěla v Británii vyrábět elektromobily. Mohlo by tak vzniknout 10 tisíc nových pracovních míst, firma nicméně požaduje po vládě investice do místní infrastruktury, píše list Financial Times.

Jaguar Land Rover je největší automobilkou v Británii. Od roku 2008 je součástí indické společnosti Tata Motors. Ta britské značky Jaguar a Land Rover koupila od americké automobilky Ford Motor za 2,3 miliardy dolarů (při současném kurzu zhruba 59 miliard korun).

Automobilka Jaguar Land Rover v polovině listopadu oznámila, že ve druhém finančním čtvrtletí končícím v září hospodařila s čistým ziskem 244 milionů liber (7,7 miliardy korun) po ztrátě 92 milionů liber před rokem. Čtvrtletní tržby podniku stouply o 23 procent na téměř šest miliard liber.

Společnost Jaguar Land Rover v září zahájila výstavbu závodu na Slovensku, kde hodlá investovat 1,4 miliardy eur (téměř 38 miliard korun). Nová továrna s výrobní kapacitou 150 tisíc vozidel ročně by měla zaměstnat kolem 2800 lidí.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru