Největšímu maloobchodnímu řetězci světa Wal-Mart Stores klesl za třetí fiskální čtvrtletí čistý zisk o osm procent na 3,03 miliardy dolarů (76,5 miliardy korun). Na hospodaření firmy mají negativní vliv investice do internetového prodeje a vylepšení obchodů. Výsledky však překonaly očekávání a firma současně v dnešním prohlášení zlepšila dolní konec svého výhledu na celý fiskální rok.

Zisk na akcii za tři měsíce do konce října činil 98 centů. Mírně tak překonal odhady analytiků dotazovaných agenturou Thomson Reuters, kteří čekali zisk 96 centů na akcii. Čisté tržby stouply o půl procenta na 117,2 miliardy dolarů. Prudce vzrostly hlavně tržby z internetového prodeje, a to o více než pětinu.

HNBYZNYS NA TWITTERU

Byznysovou rubriku Hospodářských novin  najdete také na Twitteru.

Tržby v obchodech v USA otevřených nejméně rok a bez zahrnutí pohonných hmot stouply o 1,2 procenta. To bylo méně, než čekali analytici. Důvodem byl pokles cen potravin.

Wal-Mart současně oznámil, že za celý fiskální rok čeká zisk na akcii 4,2 až 4,35 dolaru. Zvýšil tak dolní mez svého odhadu, která doposud byla 4,15 dolaru. Revize prognózy směrem vzhůru je v souladu s výhledy hlavních konkurentů, kteří se před hlavní předvánoční nákupní sezonou vyjadřují ke svému výhledu pozitivně, uvedla agentura Reuters.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru