Průmyslová výroba ve Spojených státech v říjnu stagnovala, ačkoliv analytici počítali s jejím nárůstem o 0,2 procenta. Výkon rozvodných podniků podkopalo nezvykle teplé počasí, které snížilo poptávku po vytápění. Vyplývá to ze středeční zprávy americké centrální banky (Fed). Údaje o zářijovém vývoji průmyslové výroby banka opravila na pokles o 0,2 procenta z původně ohlášeného nárůstu o 0,1 procenta.

Produkce samotného zpracovatelského sektoru v říjnu druhý měsíc za sebou stoupla o 0,2 procenta. Přispěla k tomu vyšší výroba automobilů, spotřební elektroniky a domácích spotřebičů. Růst však zaostal za očekáváním analytiků, kteří jeho tempo odhadovali na 0,3 procenta.

Produkce těžařského sektoru se v říjnu zvýšila o 2,1 procenta, tedy nejprudším tempem od března 2014. Produkce rozvodných podniků se však propadla o 2,6 procenta, napsala agentura Reuters.

Překvapivě slabé údaje o říjnové průmyslové výrobě jsou nepříznivým signálem pro vývoj americké ekonomiky v posledním čtvrtletí letošního roku. Ve třetím kvartálu se hrubý domácí produkt USA zvýšil o 2,9 procenta, tedy nejprudším tempem za poslední dva roky.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru