Na světě jsou stále dvě miliardy lidí, kteří nemají přístup k potřebným lékům, situaci se však pomalu daří zlepšovat. Access to Medicine Foundation společně s nadací Billa a Melindy Gatesových přinesli žebříček společností, které k lepšímu stavu nejvíce přispívají. Stejně jako před dvěma lety ze srovnání nejlépe vyšla farmaceutická firma GlaxoSmithKline (GSK).  

Nezisková organizace vydává index, který monitoruje dostupnost léků v rozvojových zemích, každé dva roky. I přesto, že se dostupnost medikamentů zvyšuje, výkonný ředitel nadace Jayasree Iyer varuje, že odvětví čeká stále spousta práce, především v oblasti cenové dostupnosti a boji proti korupci. "Nyní je čas zintenzivnit toto úsilí," prohlásil.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.