Německý průmyslový koncern Siemens se dohodl na převzetí amerického výrobce softwaru pro navrhování polovodičů Mentor Graphics, zaplatí za něj 4,5 miliardy dolarů (113 miliard korun). Siemens to uvedl v pondělním sdělení. Transakce posílí softwarovou výbavu německé společnosti.

Siemens za akcii americké firmy zaplatí 37,25 dolaru, což je 21 procent nad páteční závěrečnou tržní cenou. Mentor Graphics měla za poslední rok tržby kolem 1,2 miliardy dolarů, uvedla agentura Reuters.

Siemens musí stále více konkurovat softwarovým firmám, které díky svému užšímu zaměření jsou schopny vyvíjet průmyslové technologie rychleji. Společnost označila ve své strategii Vize 2000 software za jednu z hlavních oblastí svého budoucího růstu.

Siemens očekává, že akvizice Mentor Graphics zvýší jeho provozní zisk do čtyř let o více než sto milionů eur (2,7 miliardy korun). Výkonný šéf Siemensu Joe Kaeser chce zvýšit ziskovost skupiny odprodejem vedlejších aktivit a investicemi do oblastí slibujících rychlejší růst a vyšší zisky. Siemens už letos koupil americkou softwarovou firmu CD-adapco téměř za miliardu dolarů.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru