Air Bank vykázala za tři čtvrtletí čistý zisk 217 milionů korun, což je meziroční pokles o 56 procent. Vliv na to měly především nízké úrokové sazby na trhu a s tím spojený úbytek vhodných příležitostí pro umisťování vkladů, sdělila v pátek banka. Celkový počet klientů Air Bank se ke konci září meziročně zvýšil o 25 procent na 495 tisíc.

Objem vkladů klientů meziročně vzrostl o 18 procent na 75,8 miliardy korun. Celkový objem úvěrů se zvýšil o 12 procent na 30 miliard. Nejrychleji opět rostly spotřebitelské úvěry, kterých banka za první tři čtvrtletí poskytla o 41 procent víc než ve stejném období loni.

Celková bilanční suma Air Bank vzrostla meziročně o 16 procent na 83,4 miliardy korun. Vlastní kapitál se zvýšil o dvě procenta na 5,3 miliardy.

"Díky ziskovému hospodaření dál hodně investujeme do nových služeb pro klienty. Do letošního výsledku se tak navíc promítají například vyšší náklady spojené s výstavbou větší sítě bankomatů, kterou jsme se na přání našich klientů rozhodli rozšířit," uvedl generální ředitel Michal Strcula.

HNBYZNYS NA TWITTERU

Byznysovou rubriku Hospodářských novin  najdete také na Twitteru.

Air Bank počet svých bankomatů za uplynulých 12 měsíců téměř zdvojnásobila na 117 a postupně přidává další. Jako první banka v Česku začala v září na svých bankomatech spouštět možnost bezkontaktních výběrů. Vedle nových bankomatů přidala Air Bank i pět nových poboček.

Air Bank získala bankovní licenci České národní banky na konci května 2011. PPF Group N.V., do které banka patří, je jednou z největších investičních a finančních skupin ve střední a východní Evropě. Hlavním akcionářem PPF je nejbohatší Čech Petr Kellner.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru