Největší evropská pojišťovna Allianz ve třetím čtvrtletí zvýšila čistý zisk meziročně o 37 procent na 1,86 miliardy eur (50,4 miliardy korun). Nemusela šetřit tolik nahlášených škod a více vydělala na životním pojištění. Firma oznámila, že se zlepšila i situace v její investiční společnosti Pimco.

Analytici v anketě agentury Reuters v průměru očekávali, že čistý zisk dosáhne 1,58 miliardy eur.

Pojišťovně ve čtvrtletí vzrostl i provozní zisk, a to o 18 procent na 2,9 miliardy eur (78,5 miliardy korun). Analytici jej odhadovali na 2,6 miliardy eur. Allianz zároveň potvrdila výhled provozního zisku na celý letošní rok na 10,5 miliardy eur, plus minus půl miliardy.

HNBYZNYS NA TWITTERU

Byznysovou rubriku Hospodářských novin  najdete také na Twitteru.

Akcie Allianz v reakci na výsledek přidávaly v pátek dopoledne na burze ve Frankfurtu skoro tři procenta.

Zlepšení situace Allianz registruje i ve společnosti Pimco. Ta poprvé za více než tři roky zaznamenala čistý příliv klientských vkladů, který činil 4,7 miliardy eur.

Allianz působí i v České republice. Na tuzemský trh vstoupila v roce 1993 a během svého působení si vybudovala pozici jedné ze tří největších českých pojišťoven.

Související

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru