Až 500 milionů korun může být maximální velikost letošní emise dluhopisů společnosti Thomas Lloyd Group. Investiční skupina se zaměřuje na infrastrukturní projekty v Asii, hlavně na Filipínách. Peníze půjdou na již probíhající projekty, které zahrnují tři solární elektrárny, větrnou elektrárnu a projekty spojené s biomasou. Dohromady budou dodávat elektřinu pro více než milion lidí.

"Průměrná výše investice se pohybuje kolem jednoho milionu korun. Největší investiční částky jsou v řádech několika desítek milionů," říká Jarmila Hla Shwe, majitelka společnosti AIA Alternative Investment, která se zaměřuje na alternativní investice a se společností Thomas Lloyd dlouhodobě spolupracuje.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Investice do obnovitelných zdrojů v Asii zajímají stále více investorů z Česka.
  • Na českém trhu nyní probíhá emise společnosti Thomas Lloyd, která již loni získala v neveřejné nabídce 300 milionů korun.
  • Fond, do kterého investovala i Světová banka, se soustřeďuje na investice na Filipínách, kde stojí za první komerční solární elektrárnou na ostrově Negros.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru