Konkurenční tlaky se podepsaly na výši čistého zisku Moneta Money Bank v období prvních devíti měsících tohoto roku. Dosáhl 3,2 miliardy korun v porovnání z 3,5 miliardy ve stejném období roku 2015. Akcie Monety na pražské burze stouply o dvě procenta.

Čistý výnos z poplatků a provizí klesl na 1,49 miliardy korun, v prvních devíti měsících minulého roku byl výnos 1,73 miliardy. Nižší jsou i příjmy z úroků. Čistý úrokový výnos klesl ze sedmi miliard na 6,33 miliardy. Úroková marže byla dle očekávání šest procent.

Na rozdíl od výnosů rostly vklady klientů. Dosáhly 114,9 miliardy korun, a byly tak o téměř šest procent vyšší oproti závěru minulého roku. Bance se dařilo zlepšovat poměr nesplácených úvěrů, ten klesl na 6,5 procenta. V závěru minulého roku přitom byl tento ukazatel 11,7 procenta.

Příznivý byl i vývoj u nákladů. Provozní náklady se podařilo meziročně snížit o 10 procent na 3,69 miliardy. Ukazatel poměru nákladů k výnosům byl na konci září 2016 44,3 procenta, a to včetně nákladů na rebranding, vstup na burzu a oddělení od GE.

Vedení banky dále uvedlo, že za rok 2016 odhaduje vyplatit dividendy ve výši 100 až 110 procent čistého zisku. Odhad se tak zvýšil z dříve uváděných 70 procent.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru