Americká automobilka General Motors kvůli slabší poptávce omezí výrobu ve dvou závodech v USA, což bude mít dopad asi na 2000 zaměstnanců. Automobilka ve středu uvedla, že v polovině ledna sníží počet směn v závodech v Ohiu a Michiganu na dvě a zaměstnance pošle na nucenou dovolenou.

Závod v Ohiu vyrábí kompaktní model Chevrolet Cruze, jehož prodej v USA do října klesl o 20 procent. V závodě přijde kvůli snížení počtu směn o práci 1250 zaměstnanců. Pro dalších 840 nebude práce v závodě v Michiganu, kde se vyrábějí modely Cadillac ATS a CTS, jejichž prodej se do října snížil o 17 procent, anebo model Chevrolet Camaro.

GM současně plánuje investovat 211 milionů dolarů (5,2 miliardy korun) do nového produktu v závodě v Michiganu. Nic bližšího firma podle médií neuvedla. Dalších 668 milionů dolarů chce firma investovat do závodu na výrobu převodovek.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru