Šéf dozorčí rady České exportní banky Pavel Kysilka rezignuje na svoji funkci. Kysilku jako bývalého šéfa České spořitelny do pozice dosadil Andrej Babiš s tím, že má připravit novou koncepci problémové státní ČEB. Ta je již od konce září hotová, stále se ji ale Kysilkovi nepodařilo prosadit.

"Důvody, které mě k rezignaci vedly, jsou jak osobní, konkrétně kapacitní konflikt s dalšími projekty, kterým se dlouhodobě věnuji, tak pracovní, jejichž společným jmenovatelem je stále chybějící jasná koncepce státu v oblasti podpory malého a středního podnikání a exportu, která by definovala jednoznačné a strategické zadání pro obě instituce," uvedl Kysilka.

Kysilka měl být Babišovým žolíkem. Česká exportní banka se zmítá v problémech a rozhádaní ministři průmyslu Jan Mládek a financí Babiš se nemohou již druhým rokem shodnout, co s ní. A Kysilka se se svými zkušenostmi z vedení České spořitelny zdál jako ideální kandidát na zlepšení situace.

Již na jaře nicméně v rozhovoru pro HN varoval, že pokud se budou jednotliví ministři i nadále hádat a nepokusí se situaci opravdu řešit, nebude v dozorčí radě ČEB marnit čas a odejde.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru