Průmyslová výroba v Německu se v září meziměsíčně propadla o 1,8 procenta. Zaznamenala tak nejprudší pokles za více než dva roky. Vyplývá to z úterních údajů německého ministerstva hospodářství.

Zářijový propad průmyslové produkce byl mnohem prudší, než očekávali analytici. Ti podle průzkumu agentury Reuters počítali v průměru s poklesem o 0,5 procenta.

Za celé třetí čtvrtletí průmyslová výroba v Německu stoupla o 0,3 procenta, a to za přispění silného růstu ve stavebním sektoru. Poptávka po nemovitostech v Německu roste díky dobrým podmínkám na trhu práce a rekordně nízkým nákladům na půjčky. Stavebnictví těží i z růstu státních výdajů na sociální bydlení, za kterým stojí příliv migrantů.

Německá vláda minulý měsíc zvýšila odhad letošního růstu domácí ekonomiky na 1,8 procenta z dříve předpokládaných 1,7 procenta. Německo by tak mělo vykázat nejsilnější růst za posledních pět let. Ke zlepšení prognózy přispěly vyšší státní výdaje na migranty, nižší ceny ropy a slabší euro.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru