Čistý zisk investiční společnosti Berkshire Hathaway známého amerického miliardáře Warrena Buffetta se ve třetím čtvrtletí meziročně propadl o 24 procent na 7,2 miliardy dolarů (zhruba 175 miliard korun). Oznámila to firma.

Buffett vyzval Trumpa ke zveřejnění daňového přiznání. Zpochybnil podnikatelský talent kandidáta - čtěte ZDE

Čistý zisk klesl z 9,4 miliardy dolarů v loňském třetím čtvrtletí, kdy hospodářské výsledky podniku podpořil rozsáhlý jednorázový příjem související s podílem v potravinářské skupině Kraft Heinz Food. Provozní zisk sice díky akvizicím stoupl o sedm procent na 4,85 miliardy dolarů z 4,55 miliardy před rokem, zaostal však za očekáváním analytiků.

HNBYZNYS NA TWITTERU

Byznysovou rubriku Hospodářských novin  najdete také na Twitteru.

Skupina Berkshire Hathaway ovládá více než 80 dceřiných firem, které podnikají v různých odvětvích. Vlastní i významné podíly v řadě známých společností, například v největším světovém výrobci nealkoholických nápojů Coca-Cola. Sídlí v Omaze ve státě Nebraska.

Šestaosmdesátiletý Buffett řídí společnost Berkshire od roku 1965 a díky svým úspěšným investicím si vysloužil přezdívku "věštec z Omahy". Tradičně se řadí k nejbohatším lidem světa.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru