Nejbohatším Slovákem je podle slovenské edice časopisu Forbes i nadále český ministr financí a rodák z Bratislavy Andrej Babiš. Mezi eurové miliardáře se pak nově zařadil spoluzakladatel developerské skupiny HB Reavis Ivan Chrenko. Vyplývá to z nejnovějšího žebříčku nejmajetnějších Slováků, který časopis každoročně zveřejňuje.

Majetek Andreje Babiše, který vlastní skupinu Agrofert, podle časopisu dosahuje 2,59 miliardy eur (70 miliard korun), což proti loňsku představuje nárůst o téměř deset procent.

Za Babišem skončil až s odstupem druhý Chrenko, jehož majetek Forbes vyčíslil na 1,02 miliardy eur (27,5 miliardy korun). Proti předchozímu roku se hodnota Chrenkova majetku zvýšila o více než třetinu. Za ním se umístil spolumajitel finanční skupiny Penta Jaroslav Haščák s majetkem 630 milionů eur (17 miliard korun).

Pořadí na prvních třech místech žebříčku nejbohatších Slováků se stejně jako loni nezměnilo.

%insert_attachment[59500990] priloha.html%

"Celkový majetek 25 nejbohatších Slováků odhadujeme na 11,7 miliardy eur, což odpovídá téměř 15 procentům loňského výkonu slovenské ekonomiky. Firmám, které majitelům přinášejí bohatství, se většinou nadprůměrně dařilo. Podpořil je zejména dobrý růst slovenské i české ekonomiky, kde většina z nich působí," uvedl časopis.

Podle české edice tohoto časopisu zůstal nejbohatším Čechem vlastník investiční skupiny PPF Petr Kellner s majetkem 255 miliardy korun, na druhém místě skončil Babiš.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru