Nejbohatším Slovákem je podle slovenské edice časopisu Forbes i nadále český ministr financí a rodák z Bratislavy Andrej Babiš. Mezi eurové miliardáře se pak nově zařadil spoluzakladatel developerské skupiny HB Reavis Ivan Chrenko. Vyplývá to z nejnovějšího žebříčku nejmajetnějších Slováků, který časopis každoročně zveřejňuje.

Majetek Andreje Babiše, který vlastní skupinu Agrofert, podle časopisu dosahuje 2,59 miliardy eur (70 miliard korun), což proti loňsku představuje nárůst o téměř deset procent.

Za Babišem skončil až s odstupem druhý Chrenko, jehož majetek Forbes vyčíslil na 1,02 miliardy eur (27,5 miliardy korun). Proti předchozímu roku se hodnota Chrenkova majetku zvýšila o více než třetinu. Za ním se umístil spolumajitel finanční skupiny Penta Jaroslav Haščák s majetkem 630 milionů eur (17 miliard korun).

Pořadí na prvních třech místech žebříčku nejbohatších Slováků se stejně jako loni nezměnilo.

%insert_attachment[59500990] priloha.html%

"Celkový majetek 25 nejbohatších Slováků odhadujeme na 11,7 miliardy eur, což odpovídá téměř 15 procentům loňského výkonu slovenské ekonomiky. Firmám, které majitelům přinášejí bohatství, se většinou nadprůměrně dařilo. Podpořil je zejména dobrý růst slovenské i české ekonomiky, kde většina z nich působí," uvedl časopis.

Podle české edice tohoto časopisu zůstal nejbohatším Čechem vlastník investiční skupiny PPF Petr Kellner s majetkem 255 miliardy korun, na druhém místě skončil Babiš.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru