Továrnu jihokorejského výrobce pneumatik Nexen v zóně Triangle u Žatce postaví společnost Samsung Engineering. Zakázka je v přepočtu za zhruba 4,3 miliardy korun, napsal server týdeníku Euro, který se odkazuje na korejský web Pulsenews.

Samsung zakázku podle serveru získal na základě svých zkušeností nabytých účastí v 11 podobných projektech od roku 1998, realizovaných mimo jiné v Maďarsku. Právě zkušenost se středoevropským prostředím byla podle zdrojů webu důležitým kritériem.

Terénní práce pro výstavbu továrny začaly koncem prázdnin. Stavební povolení by ale firma měla získat až v příštím roce. Euro.cz uvádí, že firma zatím stále předpokládá, že továrna bude dokončena v červnu příštího roku.

Nexen chce v průmyslové zóně u Žatce podle zveřejněných plánů investovat přes 22 miliard korun, je to třetí největší zahraniční investice v Česku. V první etapě plánuje firma vyrábět 15 tisíc pneumatik denně. V továrně se budou vyrábět pneumatiky pro osobní a lehká nákladní auta, jejich odbyt se předpokládá v tuzemsku, jinde v Evropě, ale i na Blízkém Východě a v severní Africe. Projektovaná výrobní kapacita závodu má být po úplném dokončení přes 30 tisíc pneumatik denně, tedy zhruba jedenáct milionů za rok. Počet zaměstnanců má postupně růst až na 1500 lidí.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru