Největšímu americkému výrobci léků Pfizer Inc. klesl ve třetím čtvrtletí čistý zisk o 38 procent na 1,32 miliardy dolarů (32,3 miliardy korun). Pokles způsobily převážně mimořádné odpisy související s plánovaným prodejem aktivit v oblasti infuzní terapie. Firma současně oznámila, že končí s vývojem léku na snížení hladiny cholesterolu.

Zisk na akcii bez mimořádných položek činil 61 centů, o jeden cent tak zaostal za očekáváním analytiků dotazovaných agenturou Thomson Reuters. Příjmy stouply o 7,9 procenta na 13,05 miliardy dolarů.

Společnost rovněž oznámila, že opouští vývoj léku na snížení hladiny cholesterolu bococizumab, protože časem ztrácí účinnost. Snížila proto horní konec rozpětí očekávaného zisku na akcii. Nově má zisk na akcii činit 2,38 až 2,43 dolaru.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru