Největšímu americkému výrobci léků Pfizer Inc. klesl ve třetím čtvrtletí čistý zisk o 38 procent na 1,32 miliardy dolarů (32,3 miliardy korun). Pokles způsobily převážně mimořádné odpisy související s plánovaným prodejem aktivit v oblasti infuzní terapie. Firma současně oznámila, že končí s vývojem léku na snížení hladiny cholesterolu.

Zisk na akcii bez mimořádných položek činil 61 centů, o jeden cent tak zaostal za očekáváním analytiků dotazovaných agenturou Thomson Reuters. Příjmy stouply o 7,9 procenta na 13,05 miliardy dolarů.

Společnost rovněž oznámila, že opouští vývoj léku na snížení hladiny cholesterolu bococizumab, protože časem ztrácí účinnost. Snížila proto horní konec rozpětí očekávaného zisku na akcii. Nově má zisk na akcii činit 2,38 až 2,43 dolaru.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru