Japonská automobilka Honda Motor ve druhém finančním čtvrtletí končícím v září zvýšila provozní zisk téměř o dvě pětiny na 228 miliard jenů (téměř 54 miliard korun). Firma navíc zlepšila odhad celoročního zisku. Předpokládá, že snižování nákladů vykompenzuje negativní dopady silnější domácí měny.

Čtvrtletní zisk výrazně překonal očekávání analytiků, kteří jej podle průzkumu agentury Reuters odhadovali na 160 miliard jenů. V celém finančním roce Honda podle nové prognózy počítá s provozním ziskem 650 miliard jenů (zhruba 153 miliard korun). V předchozím výhledu přitom celoroční zisk odhadovala pouze na 600 miliard jenů.

Automobilka zvýšila rovněž odhad celoročního odbytu, a to na 4,98 milionu vozů z dříve předpokládaných 4,915 milionu. Honda je třetím největším výrobcem automobilů v Japonsku za konkurenty Toyota a Nissan.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru