Japonská automobilka Honda Motor ve druhém finančním čtvrtletí končícím v září zvýšila provozní zisk téměř o dvě pětiny na 228 miliard jenů (téměř 54 miliard korun). Firma navíc zlepšila odhad celoročního zisku. Předpokládá, že snižování nákladů vykompenzuje negativní dopady silnější domácí měny.

Čtvrtletní zisk výrazně překonal očekávání analytiků, kteří jej podle průzkumu agentury Reuters odhadovali na 160 miliard jenů. V celém finančním roce Honda podle nové prognózy počítá s provozním ziskem 650 miliard jenů (zhruba 153 miliard korun). V předchozím výhledu přitom celoroční zisk odhadovala pouze na 600 miliard jenů.

Automobilka zvýšila rovněž odhad celoročního odbytu, a to na 4,98 milionu vozů z dříve předpokládaných 4,915 milionu. Honda je třetím největším výrobcem automobilů v Japonsku za konkurenty Toyota a Nissan.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru