Společnost Agrotrade, která ovládá výrobce majonéz a dresinků Boneco, chovatelskou společnost kuřat Xaverov a firmu Xaverov Trade, loni zvýšila svůj konsolidovaný zisk o 29 procent na 129,5 milionu korun. Vyplývá to z účetní uzávěrky firmy, umístěné ve Sbírce listin.

Tržby společnosti, kde je předsedou představenstva bratr současného šéfa Agrární komory ČR a exministra zemědělství Miroslava Tomana Zdeněk, se snížily zhruba o sedm procent na 1,5 miliardy korun.

Z toho v potravinářství a zemědělství společnost vykázala výnosy v hodnotě 1,2 miliardy korun.

"V porovnání s předchozím rokem došlo k mírnému nárůstu v dodávkách do potravinářského a zemědělského sektoru a nedošlo ani k výraznějším rozdílům v dodávkách do zahraničí a prodeji služeb a zboží," uvedla společnost.

Celkově v ní bylo zaměstnáno ke konci loňského roku 529 lidí, z toho 18 na řídicích pozicích.

HNBYZNYS NA FACEBOOKU

Byznysovou rubriku Hospodářských novin najdete také na Facebooku.

V loňském roce získala 21,7 milionu korun na provozních dotacích pro společnost Xavergen.

Ta se letos nově přejmenovala zpět na Xaverov.

"Je to logické vyplynutí návratu pojmu, který byl na našem, ale i zahraničním trhu spojován s kvalitou a vysokou produkční schopností české drůbeže," uvedl ředitel společnosti Josef Čtvrtečka.

Firma patří mezi největší producenty jednodenních kuřat masného typu v Česku, podle svého webu zaujímá asi polovinu trhu.

Například v ovládané společnosti Boneco loni klesl zisk na třetinu, tedy zhruba na 5,5 milionu korun, jak se píše ve výroční zprávě firmy.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru